עורך דין תביעה לפינוי מושכר

משרדנו מתמחה בתביעות לפינוי מושכר נגד דיירים שאינם עומדים בהסכם השכירות, לא משלמים שכר דירה ומסרבים להתפנות מהדירה.

תביעה לפינוי מושכר – הליך פינוי דייר בסדר דין מקוצר

בשנת 2008 עודכנו תקנות סדר הדין האזרחי לגבי האופן שבו ניתן לפנות שוכר מדירה אשר מפר את תנאי ההסכם ומסרב לצאת מהדירה.

תביעה לפינוי מושכר היא למעשה תביעה בסדר דין מיוחד אשר מאפשרת הגשת תביעה בעניין זה בלבד בהליך מהיר יחסית.

ההליך המהיר מתבטא בכך שהתביעה מוגשת בליווי כל האסמכתאות, התצהירים ולמעשה כל דבר שיכול להעיד על כך שאכן השוכר הפר את הסכם השכירות ושוהה בדירה שלא כדין. לאחר הגשת התביעה ומסירתה לשוכר. ניתנים לשוכר 30 ימים להגיש לבית המשפט את כתב הגנתו. כתב הגנתו של השוכר צריך שיהיה אך ורק לעניין הפינוי מהדירה ולא ניתן להגיש יחד עם כתב ההגנה מטעם השוכר גם כתב תביעה שכנגד או הודעת צד ג’.

לאחר שהשוכר הגיש את כתב ההגנה מטעמו, בית המשפט יקבע מועד דיון תוך 30 ימים מיום הגשת כתב ההגנה. בית המשפט ישתדל לסיים את ההליך תוך קיום דיון אחד בו יחקרו הצדדים ולפעמים אף ללא הגשת סיכומים.

כמובן, שבמידה והשוכר יקבל פסק דין לפינוי הדירה ולא יקיים אותו כנדרש, יש לקיים את פסק הדין ברשות ההוצאה לפועל, שגם במסגרת זו קיים הליך נפרד לפינוי שוכר מדירה.

ניתן לומר שההליך המקוצר אכן מהיר יחסית לתביעה משפטית רגילה שיכולה להתקיים על פני חודשים רבים ואף שנים, כאשר תביעה לפינוי מושכר יכולה להסתיים מיום הגשת התביעה ועד פינוי הדייר ע”י ההוצאה לפועל תוך 90 ימים בלבד.

חשוב להדגיש שתביעה לפינוי מושכר בסדר דין מקוצר, הינה תביעה לפינוי השוכר בלבד וככל שקיים לשוכר חוב אצל המשכיר ו/או השוכר גרם נזקים למשכיר, יש לתבוע את השוכר בנפרד בתביעה כספית בערכאה המתאימה וניתן לעשות זאת אף במקביל להגשת התביעה לפינוי מהדירה.

עורך דין ניר אביבי – מתמחה בתביעה לפינוי מושכר

כאשר רוצים להגיש תביעה לפינוי מושכר ולפנות דייר שאינו עומד בתנאי ההסכם מהדירה, יש לבצע זאת באופן מהיר ומדוייק, שכן כל זמן שהשוכר נמצא בדירה ואינו משלם שכר דירה ו/או גורם לנזקים, מדובר בנזק ישיר למשכיר. לכן, מומלץ לפנות לעורך דין שמתמחה בתביעה לפינוי מושכר ובהליך של תביעה בסדר דין מיוחד לפינוי דייר מדירה.

משרדנו מתמחה בתביעה לפינוי מושכר וכן בדיני חוזים וייצוג בבתי משפט בערכאות השונות, מקרקעין ועוד.

לפרטים נוספים ולייעוץ משפטי צרו קשר עם עו”ד ניר אביבי!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print
סגירת תפריט

לפרטים נוספים חייגו:

  • או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם: