עורך דין תביעה לפינוי מושכר

מחפשים עו״ד לפינוי מושכר? משרדנו מתמחה בתביעות לפינוי מושכר נגד דיירים שאינם עומדים בהסכם השכירות, לא משלמים שכר דירה ומסרבים להתפנות מהדירה.

תביעה לפינוי מושכר – הליך פינוי דייר בסדר דין מקוצר

בשנת 2008 עודכנו תקנות סדר הדין האזרחי לגבי האופן שבו ניתן לפנות שוכר מדירה אשר מפר את תנאי ההסכם ומסרב לצאת מהדירה.

תביעה לפינוי מושכר היא למעשה תביעה בסדר דין מיוחד אשר מאפשרת הגשת תביעה בעניין זה בלבד בהליך מהיר יחסית.

ההליך המהיר מתבטא בכך שהתביעה מוגשת בליווי כל האסמכתאות, התצהירים ולמעשה כל דבר שיכול להעיד על כך שאכן השוכר הפר את הסכם השכירות ושוהה בדירה שלא כדין. 

לאחר הגשת התביעה ומסירתה לשוכר ניתנים לשוכר 30 ימים להגיש לבית המשפט את כתב הגנתו. כתב הגנתו של השוכר צריך שיהיה אך ורק לעניין הפינוי מהדירה ולא ניתן להגיש יחד עם כתב ההגנה מטעם השוכר גם כתב תביעה שכנגד או הודעת צד ג'.

לאחר שהשוכר הגיש את כתב ההגנה מטעמו, בית המשפט יקבע מועד דיון תוך 30 ימים מיום הגשת כתב ההגנה. בית המשפט ישתדל לסיים את ההליך תוך קיום דיון אחד בו יחקרו הצדדים ולפעמים אף ללא הגשת סיכומים.

כמובן, שבמידה והשוכר יקבל פסק דין לפינוי הדירה ולא יקיים אותו כנדרש, יש לקיים את פסק הדין ברשות ההוצאה לפועל, שגם במסגרת זו קיים הליך נפרד לפינוי שוכר מדירה.

ניתן לומר שההליך המקוצר אכן מהיר יחסית לתביעה משפטית רגילה שיכולה להתקיים על פני חודשים רבים ואף שנים, כאשר תביעה לפינוי מושכר יכולה להסתיים מיום הגשת התביעה ועד פינוי הדייר ע"י ההוצאה לפועל תוך 90 ימים בלבד.

חשוב להדגיש שתביעה לפינוי מושכר בסדר דין מקוצר, הינה תביעה לפינוי השוכר בלבד וככל שקיים לשוכר חוב אצל המשכיר ו/או השוכר גרם נזקים למשכיר, יש לתבוע את השוכר בנפרד בתביעה כספית בערכאה המתאימה וניתן לעשות זאת אף במקביל להגשת התביעה לפינוי מהדירה.

תביעה לפינוי מושכר
צריכים עו"ד לפינוי מושכר?

דגשים בתביעה לפינוי מושכר

חשוב מאוד לשים לב שתביעה לפינוי מושכר אינה יכולה להכיל סעדים אחרים פרט לפינוי השוכר מהדירה.

במידה ומעוניינים להגיש תביעה כספית נגד השוכר, יש להגישה בהליך נפרד שאינו נכלל בתביעה לפינוי מושכר. מומלץ להגיש את התביעה הכספית נגד השוכר לאחר שפינויו של השוכר מהדירה וזאת על מנת שכלל הנזקים שהושכר גרם לדירה ובגין דמי השכירות וחובות הדירה יתגבשו ויהיה ניתן להגיש תביעה כספית על כלל החוב הכספי של השוכר.

דבר נוסף שחשוב מאוד לשים לב, הוא לקבל ליווי וייעוץ משפטי מעורך דין שבקיא בתחום האזרחי בכלל ובתחום הספציפי של פינוי שוכר מדירה ותביעה לפינוי משוכר, שכן למשרדנו מגיעים מפעם לפעם לקוחות שעורכי דין שאינם בקיאים בהליך פינוי מושכר טיפלו בתיק של תביעה לפינוי מושכר וגרמו לנזק עקב חוסר ידע ונסיון. 

לדוגמא, למשרדנו הגיעה לקוחה שהגישה תביעה לפינוי מושכר באמצעות עורך דין שמתמחה בתחום הפלילי, והוא לא הגיש תצהיר עם הגשת התביעה, דבר שגרם להמתנה ממושכת לדיון שבסופו השופט אינו קיבל את טענות התביעה לפינוי הדירה מהשוכר עקב כך שהתביעה הוגשה ללא תצהיר כדין.

על כן, חשוב מאוד להיוועץ בעורך דין תביעה לפינוי מושכר, שמתמחה בתחום ובפינוי שוכרים בעייתיים ושוכר שלא משלם דמי שכירות מהדירה.

עורך דין תביעה לפינוי מושכר
חשוב להתייעץ עם עורך דין תביעה לפינוי מושכר!

האם ניתן לפנות את השוכר בכוח?

על פי החוק בישראל, לא ניתן לפנות שוכר בכוח מהדירה לפני שמתקבל פסק דין נגד השוכר לפינויו מהדירה והגשת פסק הדין למימוש בהוצאה לפועל. רק להגשת פתיחת תיק ההוצאה לפועל על ידי עורך הדין, ניתן להגיש בקשה למתן צו פינוי מרשם ההוצאה לפועל, שמימושו יעשה על ידי הגשת בקשה מיוחדת למשטרת ישראל. פינוי השוכר בכוח יעשה אך ורק על ידי קבלן הוצאה לפועל מורשה ובתיאום עם משטרת ישראל ובליווי שוטרים.

עורך דין ניר אביבי – מתמחה בתביעה לפינוי מושכר

כאשר רוצים להגיש תביעה לפינוי מושכר ולפנות דייר שאינו עומד בתנאי ההסכם מהדירה, יש לבצע זאת באופן מהיר ומדויק, שכן כל זמן שהשוכר נמצא בדירה ואינו משלם שכר דירה ו/או גורם לנזקים, מדובר בנזק ישיר למשכיר. לכן, מומלץ לפנות לעורך דין מקרקעין שמתמחה בתביעה לפינוי מושכר ובהליך של תביעה בסדר דין מיוחד לפינוי דייר מדירה.

משרדנו מתמחה בתביעה לפינוי מושכר וכן בדיני חוזים וייצוג בבתי משפט בערכאות השונות, מקרקעין ועוד.

לפרטים נוספים ולייעוץ משפטי צרו קשר עם עו"ד לפינוי מושכר – עו"ד ניר אביבי!

נושאים נוספים לקריאה:

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print