עורך דין מקרקעין בצפון

עורך דין ניר אביבי – עורך דין מקרקעין בצפון

ישראל היא ארץ קטנה אמנם אך יש הבדל גדול בין צפון, מרכז ודרום.

עורך דין מקרקעין בצפון מתמחה בסוגים שונים של מקרקעין ובנדל”ן בתחום הפרטי והמסחרי כגון: 

  • קניה ומכירה של דירות מקבלן.
  • קניה ומכירה של דירות מיד שניה.
  • קניה ומכירה של נדל”ן מסחרי.
  • השכרת דירות.
  • השכרת חנויות, שטחי מסחר ומשרדים.
  • וכן תביעות בבית משפט הקשורות לסכסוכי מקרקעין שונים וביניהם: תביעת על הפרת הסכם מכר, סכסוכי שכנים, תביעה לפינוי מושכר, תביעה לפיצויים בגין הפרת הסכם מכר, תביעות לפירוק שיתוף במקרקעין ועוד.

משרדנו מתמחה במקרקעין על גווניו השונים בנושאים המצוינים לעיל ועוסק בין היתר בחוזי מכר, השכרת דירות ומבנים מסחריים, תביעות בבתי משפט ועוד.

במה מתמחה עורך דין מקרקעין בצפון

צפון ישראל מורכב ממגוון אזורים שונים כגון: חוף הכרמל, הגליל התחתון והגליל העליון, מישור החוף הצפוני, חיפה, רמת הגולן, אצבע הגליל ואזור טבריה והעמקים (עמק יזרעאל, עמק הירדן, יישובי תענ”ך ועוד).

אזורים אלו מאופיינים בסוגים שונים של מקרקעין ובבנייה שונה בכל אזור ואזור ועיר ועיר. לדוגמא, באזור רמת הגולן והגליל העליון ישנם יישובים רבים ביישובים קהילתיים, מושבים וקיבוצים שונים, ולכן לרוב סוג המגורים יתאפיין כבתים צמודי קרקע בבנייה נמוכה כגון: קוטג’ים, בתים חד קומתיים ודו קומתיים, משקים חקלאיים, נחלות ומשקי עזר. לעומת זאת ישנן גם ערים גדולות בצפון כגון: חיפה, כרמיאל, עפולה, נצרת, נהריה, קרית שמונה ועוד, ולכן גם בנייה רבוייה ובניינים רבי קומות מאפיינים את יישובי הצפון. 

לכן, ניתן לומר היום שעם התפתחות המדינה וקצב הבנייה המסיבי בשני העשורים האחרונים, המגוון של בתי המגורים והנדל”ן בצפון גדול וניתן למצוא כמעט את כל סוגי המקרקעין בצפון.

לכן, עורך דין מקרקעין בצפון מתמחה במגוון גדול של מקרקעין וצריך שיהיה בקיא בכל סוגי העסקאות כאמור.

כמה גובה עורך דין מקרקעין בצפון

עורך דין מקרקעין בצפון לרוב יקח שכר טרחה סביר ולא כמו באיזור המרכז ובמיוחד בתל אביב. עדיין, שכר טרחה של עורך דין מקרקעין בצפון צריך להיות ראוי ומכובד שכן כאשר שכר הטרחה של עורך הדין נמוך מהמקובל, ייתכן ומדובר בעורך דין שאינו בקיא בדיני מקרקעין וחושב שמדובר בתחום שאינו דורש מומחיות. זוהי טעות כמובן והדבר אף מסוכן ללקוחות וטיפול של עורך דין כזה בעניין מקרקעין יכול לגרור אחריו תוצאות הרות אסון.

לכן, מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין מקרקעין בצפון שלוקח שכר טרחה ממוצע וכמובן שמומלץ להשוות את הצעת עורך דין לעורכי דין אחרים מומלצים וטובים אחרים.

לדוגמא, כאשר מדברים על שכר טרחת עורך דין בקניה ומכירה של דירת מגורים, אנו מדברים בדרך כלל על 0.5% (חצי אחוז) משווי עסקת המגורים (מכל צד). כמו כן ייתכן וכאשר עורך הדין מייצג את שני הצדדים לעסקה, עורך הדין יבצע “הנחה” קטנה לצדדים.

חשוב לדעת, שבעסקאות מקרקעין מורכבות יותר כמו לדוגמא קניה ומכירה של משק חקלאי או נחלה, נהוג לגבות שכר טרחה גבוה יותר אשר הינו בין 1%-2% וזאת עקב העבודה הרבה והמורכבות שבעסקה הן מבחינה חוזית, תכנונית ומבחינת ההיבט המיסוי.

עורך דין מקרקעין בצפון – מומלץ לבצע עסקת מקרקעין עם עורך דין מהצפון

לאור כל האמור לעיל, הצפון מתפתח בקצב חסר תקדים ומדי יום מתרחשות עשרות אם לא מאות עסקאות נדל”ן בכל אזור הצפון. מחירי הדירות והנכסים עולים בהתאמה ועל כן מקומו של עורך דין מקרקעין בצפון תופס תאוצה ומהווה איש מפתח בעסקאות שונות אשר עוזר לצדדים אותם הוא מייצג לבצע את העסקה ביעילות תוך מתן ביטחון ושקט לרוכשים ולקונים.

משרדנו מתמחה בעסקאות מקרקעין בצפון ובמכירה ורכישה של דירות מגורים, נדל”ן מסחרי ותביעות מקרקעין בבתי משפט בערכאות השונות.

לפרטים נוספים ולייעוץ משפטי צרו קשר עם עורך דין ניר אביבי!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print
סגירת תפריט

לפרטים נוספים חייגו: