עריכת צוואה

משרדו של עורך דין ניר אביבי, מתמחה בין היתר בעריכת צוואה, צו ירושה, מקרקעין וחוזים.

בין אם מדובר בעריכת צוואה פשוטה או עריכת צוואה מורכבת, יש לשים לב לדגשים רבים בעת עריכת הצוואה ולהקדיש זמן מחשבה לצוואה שכן אי קיום הדרישות הנדרשות מעריכת צוואה, ו/או חוסר תשומת לב לפרטים, יכולה להביא למצב שבו רצון המוריש לא יקויים. על כן יש חשיבות רבה לניסיון עורך הדין שעורך את הצוואה ולמקצועיותו.

משרדנו מטפל בין היתר בסוגים שונים של צוואות:

  • עריכת צוואה בעדים
  • צוואת יחיד
  • צוואה הדדית
  • ועוד

לעריכת צוואה יש חשיבות מכרעת כאשר רוצים לייצר צוואה שתיצור ודאות לגבי עיזבון המנוח לכשיום פקודתו יגיע.

במאמר זה נדגיש את החשיבות של עריכת צוואה ומה חשיבות ניסיונו של עורך הדין בעריכת צוואה.

עריכת צוואה – דגשים חשובים

כאמור, לעריכת צוואה יש חשיבות רבה וכתיבת ועריכת הצוואה תשפיע על האופן שבו יחולק העיזבון של המנוח בין יורשיו. פעמים רבות פונים למשרדו של עורך דין ניר אביבי לקוחות אשר אינם מבינים את חשיבות הצוואה ומתבלבלים וחושבים שצוואה אינה הכרחית כיוון שאין למצווה (מצווה הינו האדם אשר מבקש לעשות צוואה עבורו) רכוש רב. חשיבה זו הינה חשיבה מוטעית שכן גם אם רכוש רב (לדוגמא קיימת דירת מגורים אחת בלבד למוריש), חשוב מאוד לערוך צוואה שכן גם דירת מגורים אחת בלבד יכולה לגרום לסכסוכים ובעיות לעניין העיזבון וחלוקתו בקרב היושבים.

לדוגמא, למשרדנו הגיע זוג בעל בית מגורים יחיד וחנות בבעלותם ולהם 3 ילדים. לאחד הילדים חובות רבים ועקב כך כבר לקח סכומי כסף גבוהים מההורים במאות אלפי ש”ח. הזוג ביקש לערוך צוואה אשר תגדיר את הכסף שניתן לבן עם החובות, על מנת שיקוזז מהעיזבון לכשילכו הזוג לעולמם לטובת שני האחים הנוספים. במקרה זה, על אף שלא מדובר בזוג עתיר בנכסים ובממון, היה חשוב מאוד להסדיר את הצוואה טרם מותם שכן במידה ולא היו עורכים צוואה, עם מותם היה עיזבונם מתחלק שווה בשווה בין ילדיהם, דבר אשר היה גורם לאי צדק עם ילדיהם.

לכן, במרבית הפעמים, עריכת צוואה תביא למצב שיהיה ניתן לחלק את העיזבון של המורישים בצורה צודקת והוגנת לאחר מותם וזאת על ידי עריכת צוואה.

עריכת צוואה הדדית בין בני זוג

דגש נוסף שיש לזכור בעריכת צוואה הוא שכאשר בני זוג מבקשים לערוך צוואה, עליהם לערוך צוואה הדדית, על פי חוק הירושה, כך שבני הזוג מסדירים את חלוקת רכושם המשותף לאחר מותם, הן כאשר רק אחד מבני הזוג השני נפטר, והן לאחר מות שניהם. במקרה של עריכת צוואה הדדית בין בני זוג, חשוב לשים דגש על כך שמדובר בשתי צוואות נפרדות אשר יוצרות מעין השלמה אחת לשניה למקרה שבן הזוג השני ילך לעולמו לפני ולאחר בן הזוג המוריש בצוואתו. צוואה הדדית היא דרך מקובלת להסדרת הזכויות של בני הזוג לאחר מותם ולמעשה נותנת מכוח חוק הירושה אפשרות לבני זוג להעניק זה לזה את העזבון של בין הזוג שילך לעולמו טרם יעבור לילדים וכמובן להסדיר את מצב הדברים לאחר לכתו של אחד מבני הזוג.

לדוגמא, ניתן לציין בצוואה הדדית שאם הולך אחד מבני הזוג לעולמו, בן הזוג שנותר בחיים לא יכול למכור את בית המגורים המשותף של בני הזוג אלא בהסכמת הילדים. דוגמא נוספת לתנייה הדדית בצוואה הדדית, הינה הגבלה שאדם כלשהו יעבור לגור בבית המגורים המשותף של בני הזוג, לאחר מות אחר מבני הזוג.

עורך דין ניר אביבי – מתמחה בעריכת צוואה

כפי הדגשנו במאמר זה, עריכת צוואה הינה שירות משפטי מורכב שמצריך ידע ונסיון רב של עורך דין שמתמחה בעריכת צוואה ובדיני ירושה וצוואות. משרדו של עורך דין ניר אביבי מתמחה בדיני ירושה וצוואות, עריכת צוואה, דיני מקרקעין ודיני חוזים וכן במשפט מסחרי ואזרחי. כמו כן עורך דין ניר אביבי נותן שירות באזור המרכז וכן הינו עורך דין מקרקעין בחדרה, עורך דין בחיפה ועורך דין מומלץ בתל אביב ובאיזור השרון. לכן, עורך דין ניר אביבי בעל נסיון רב בעריכת צוואה ככלל ובצוואת יחיד, צוואה בעדים וצוואות הדדיות בפרט.

כמו כן המשרד מתמחה בהגשת צו ירושה ורישום זכויות במקרקעין על פי צו קיום צוואה, צו ירושה ועוד.

לפרטים נוספים ולייעוץ משפטי בדיני ירושה וצוואות וכן בעריכת צוואה, צרו קשר עם עו”ד ניר אביבי!

 

סגירת תפריט

לפרטים נוספים חייגו:

  • או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם: