עורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין – עורך דין שמתמחה במקרקעין

כאשר אנו מדברים על עורך דין מקרקעין מדובר על תחום רחב של התמחות הכולל בתוכו הרבה תתי תחומים שכן עורך דין מקרקעין יכול שיתמחה בתביעות במקרקעין כגון:

בנוסף, עורך דין מקרקעין יכול שיתמחה ויתמקצע בחוזים מסוגים שונים בתחום המקרקעין ולמעשה יהיה מדובר בעורך דין חוזים אשר לו הידע והמומחיות בעיקר בחוזים בתחום המקרקעין, לדוגמא:

  • עריכת הסכם מכר
  • קניית דירה מקבלן
  • קניית דירה יד 2
  • מכירת דירה מקבלן
  • מכירת דירה יד 2
  • עריכת הסכם שכירות
  • ייצוג דיירים בבית המשותף
  • פרוייקטים של תמ”א 38 ופינוי בינוי
  • ועוד

איפה ניתן לקבל שירות מעורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין ניתן למצוא כמעט בכל יישוב ובכל איזור בארץ. שכן היום ישנם עורכי דין המתמחים בתחום המקרקעין כמעט בכל עיר ויישוב בישראל.

ולמרות זאת, חשוב לדעת שלא כל עורך דין הוא עורך דין מקרקעין, שכן מקצוע עריכת הדין הוא מקצוע מגוון שמכיל התמחויות ותתי התמחויות רבים כגון: עורכי דין שמתמחים בתחום הנזיקין, עורך דין שמתמחה בתחום הליטיגציה (הגשת תביעות לבית משפט), עורך דין שמתמחה בתביעות ביטוח, עורך דין פלילי, עורך דין שמתמחה בתחום המשפחה, ועוד.

לכן, עורך דין מקרקעין חשוב שיהיה בקיא בתחום הנדל”ן והמקרקעין וכמובן חשוב שיהיה נגיש ללקוחותיו וקרוב למקום מגוריהם או קרוב למקרקעין עצמם.

קיימים עורכי דין רבים במקומות שונים בארץ ובהם לדוגמא: עורך דין מקרקעין בחיפה, עורך דין מקרקעין בצפון, עורך דין מקרקעין בחדרה, עורך דין מקרקעין בנתניה, עורך דין מקרקעין בבת ים, ועוד.

מה שחשוב לציין הוא, שעורך דין מקרקעין שמשרדו קרוב למקום המקרקעין או לקוחותיו, יהיה בדרך כלל זמין יותר ללקוחותיו ואף סביר להניח שיהיה בקיא באיזור המגורים, יכיר את סוג העסקאות שנעשות בו וכו’.

כמה שכר טרחה גובה עורך דין מקרקעין?

עורך דין מקרקעין בדרך כלל יגבה שכר טרחה בטווח מסויים מלקוחותיו. לדוגמא, עורך דין מקרקעין שמטפל בעסקת מקרקעין של מכר דירה יד 2 או מכר דירה מקבלן במגזר העירוני, נהוג שיגבה שכר טרחה שנע בין 0.5%-1%, וזאת על פי מורכבות העסקה, היקף עבודתו ועוד.

אך כמובן שישנן עסקאות מורכבות יותר ששכר הטרחה של עורך הדין יהיה גבוה יותר, כמו לדוגמא קניה ומכירה של משק חקלאי ו/או נחלה, אשר בדרך כלל עורך הדין יגבה בגינה שכר טרחה גדול יותר מעסקה רגילה שנעשית במגזר העירוני.

בנוסף לכך עסקאות בתחום המסחרי כגון: מכירה של שטחים מסחריים, חנויות, תחנות דלק וכו’, יצריכו מעורך הדין לגבות בדרך כלל שכר טרחה גבוה יותר מלקוחותיו.

על כן, עניין שכר הטרחה משתנה בין עורך דין לעורך דין, מורכבות העסקה וכן במשתנים נוספים כמו מיקום, סוג העסקה ועוד.

האם עורך דין מקרקעין יכול לייצג את שני הצדדים לעסקה?

התשובה לכך היא שבאופן כללי עורך הדין יכול לייצג את שני הצדדים לעסקת מקרקעין, ואין הגבלה בחוק לכך, וזאת כל עוד עורך הדין שומר על כללי האתיקה ומצליח לייצג נאמנה את שני לקוחותיו והצדדים לעסקה.

חשוב לציין שבעניין זה, אם עורך הדין מזהה שיש לו מניעה כלשהי לייצג את הצדדים. לדוגמא כאשר קיים ניגוד עניינים בין עורך הדין לאחד הצדדים, חובה על עורך הדין להתפטר מייצוג שני הצדדים ולהודיע לצד השני שכדאי לו לשכור את שירותיו של עורך דין אחר.

מאידך, ייצוג של עורך דין מקרקעין בעסקת נדל”ן את שני הצדדים בעסקה, יכול להביא לתוצאות נהדרות כיוון שכך עורך דין אחד מטפל בכל, והדבר מקל על התהליך ועל המשא ומתן.

עורך דין ניר אביבי – עורך דין מקרקעין

במאמר זה סקרנו את תחומי התמחותו של עורך דין מקרקעין ואת החלוקה להתמחויות ותתי התמחויות של עורך דין שמתמחה במקרקעין.

משרדו של עורך דין ניר אביבי הינו משרד בוטיק שמתמחה במקרקעין וחוזים ממגוון רחב של נושאים, בתחום המקרקעין והנדל”ן המסחרי והאזרחי לרבות טיפול בתביעות בתחום המקרקעין וחוזי מכר.

משרדנו נותן שירות ללקוחות רבים במרכז הארץ, בדרום ובצפון וכן שם דגש על יחס אישי וטיפול מסור עבור הלקוח בכל תיק ותיק.

לפרטים נוספים וליצירת קשר עם עורך דין ניר אביבי, צרו קשר בטלפון 073-7258914.

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print
סגירת תפריט

לפרטים נוספים חייגו:

  • או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם: