עורך דין תביעות קטנות חיפה

על עורך דין לתביעות קטנות בחיפה – רקע כללי

משרדו של עורך דין ניר אביבי מתמחה בהכנת תביעות לבית המשפט לתביעות קטנות בחיפה ובכלל. הכנת תביעה קטנה היא תחום התמחות שאין להקל בו ראש שכן בית המשפט לתביעות קטנות הינו בית משפט ייעודי לפתרון סכסוכים כספיים עד לסכום של 34,000 ש”ח נכון ליום כתיבת שורות אלו.

היתרון הגדול בהליך תביעה בבית משפט לתביעות קטנות, הוא שתביעה קטנה היא הליך קצר יחסית ופשוט בו נחסכים רוב סדרי הדין הקיימים בתביעה רגילה כגון: דיוני קדם משפט, הגשת תצהירים ע”י הצדדים, שלבים מקדמיים בתובענה משפטית כגון תצהיר גילוי ועיון מסמכים, שאלונים ועוד.

לכן, כאשר מדברים על תביעה קטנה, מדברים על הליך מהיר וזריז שנועד לסיים את הסכסוך בין הצדדים מיד לאחר הדיון שמתקיים בעניין.

חשוב לזכור, שבהליך של תביעות קטנות, כתב ההגנה צריך שיוגש 30 ימים מיום קבלת כתב התביעה, וכן שבמידה ולנתבע יש טענות נגדיות כנגד התובע, הוא רשאי להגיש תביעה שכנגד עם הגשת כתב ההגנה. במידה והנתבע בחר להגיש תביעה שכנגד, רשאי התובע להגיש כתב הגנה שכנגד מטעמו תוך 30 ימים מיום שקיבל לידיו את כתב התביעה שכנגד. 

חשוב לציין, שבניגוד להליכים רגילים, בתביעות קטנות אין זכות להגיש תשובה לכתב הגנה, אך ניתן לבקש רשות מבית המשפט להגיש תגובה לכתב ההגנה במידה ומעוניינים בכך.

עורך דין ניר אביבי – עורך דין תביעות קטנות בחיפה

עורך דין ניר אביבי מתמחה בהכנת תביעות קטנות בחיפה. אמנם על פי התקנות לא ניתן לעורך דין לייצג בהליך של תביעות קטנות, אך בהחלט יש חשיבות מכרעת להכנת כתב התביעה ו/או ההגנה בהליך של תביעה קטנה, לצירוף הנספחים והאסמכתאות, וכמובן, לסדר הלוגי והבעת העמדות בכתבי הטענות בצורה הטובה ביותר תוך כדי הצגת פסיקה וחקיקה בהתאם. לכן, כאשר עורך דין שמתמחה בהגשת תביעות משפטיות ככלל ותביעות קטנות בפרט מכין את כתב התביעה ו/או ההגנה בתביעות קטנות, סביר להניח שכתב התביעה ינוסח בצורה הטובה ביותר וכך יאפשר להגדיל את סיכויי ההצלחה של התביעה ו/או ההגנה.

כאמור, עקב סוג ההליך, ומטבעו, עורך דין לא יכול לייצג את בעל הדין ביום הדיון בבית המשפט לתביעות קטנות, וזאת (למעט מקרים חריגים שדורשים את אישורו המוקדם של בית המשפט) עושה בעל הדין לבדו. אך בכל זאת, עורך דין שמתמחה בתביעות קטנות יוכל לעזור לבעל הדין על ידי הדרכה נכונה לגבי ההתנהלות בדיון, כיצד יש להציג את הדברים, במה נכון להתמקד ובמה פחות, ובכלל, יתן הכוונה שוודאי תסייע לבעל הדין בעת הדיון בבית המשפט לתביעות קטנות.

להלן הנקודות החשובות שבהן יעזור עורך דין לתביעות קטנות

  • הכנת כתב התביעה ו/או הכנת כתב ההגנה – עורך דין שמתמחה בתביעות קטנות ינסח עבור לקוחותיו את כתב התביעה ו/או את כתב ההגנה בצורה הטובה ביותר תוך אזכור מקורות פסיקה וחקיקה רלוונטיים וכמובן צירוף נספחים ואסמכתאות רלוונטים (שיספק הלקוח כמובן) בסדר הנכון ובצורה הנכונה, בכדי להוכיח את הטענות בצורה הטובה ביותר.
  • הכנה לדיון – עורך דין לתביעות קטנות בחיפה דואג להכין את בעל הדין לדיון שיתקיים בבית משפט לתביעות קטנות. הדיון בתביעות קטנות הינו דיון חשוב ביותר, שכן לרוב מדובר בהליך עם דיון אחד, שהוא למעשה דיון הוכחות ובו חוקרים הצדדים אחד את השני, נחקרים עדים מטעם הצדדים ע”י הצדדים ובית משפט, וכמובן שהשופט שמנהל את הדיון רשאי לחקור את הצדדים, את העדים ואת מי שיושב בבית המשפט וקשור לתביעה. חשוב להבין, שבהליך של תביעות קטנות השופט רשאי לחרוג מסדרי הדין הנהוגים, ולכן מדובר בהליך מאוד ישיר, “תכלסי”, ומדוייק שבו השופט אמור למצות את כל העניין בדיון אחד. מהסיבות האלו, חשוב מאוד להיות מוכנים לדיון שיתקיים, שכן במידה ולא יגיע אחד הצדדים מוכן עם תשובות ושאלות וידע להתנסח בצורה ברורה ופשוטה, סביר להניח שהתוצאות לא יהיו טובות כפי שניתן להשיג בדיון. על כן, עורך הדין שמתמחה בתביעות קטנות, יכין את הלקוח לדיון ויעבור איתו טרם הדיון, על הנקודות החשובות שנכון יהיה להבליט בדיון, וממה כדאי להמנע במידת האפשר, כמו כן, מה לשאול, מה לענות וכו’.

תביעות קטנות – הליך יעיל ומזורז

כאמור, תביעה קטנה הינו הליך משפטי מזורז ויעיל שמטרתו לפתור באופן פשוט יחסית וללא סחבת מיותר, סכסוכים כספיים של עד 34,000 ש”ח. 

דווקא בגלל הפשטות והיעילות של ההליך, חשוב מאוד להיות מדוייקים ולא לעשות טעויות. בדיוק מסיבה זו חשוב להתייעץ עם עורך דין לתביעות קטנות וכן מומלץ שעורך דין שמתמחה בתביעות קטנות ינסח את כתב התביעה ויכין אותו עבור בעל הדין.

כמו כן חשוב מאוד שעורך הדין יכין את בעל הדין לקראת הדיון, מה נכון לשאול, במה נכון להתמקד, איזה עדים נכון להביא לדיון ועוד.

משרדו של עורך דין ניר אביבי, הינו משרד עורך דין שמתמחה בדיני חוזים, תביעות משפטית מסוגים שונים כגון: תביעות כספיות, תביעות לביטול חוזה, תביעות בבית הדין לעבודה, ועוד. 

משרדנו מסייע ללקוחות רבים בניסוח כתבי טענות בבית משפט לתביעות קטנות וכן בהכנה לדיון הוכחות בתביעות קטנות.

לייעוץ משפטי בנושא תביעות קטנות בחיפה צרו קשר עם עו”ד ניר אביבי!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print